שכר טרחה עורך דין צו ירושה – כל מה שצריך לדעת

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עלות עו"ד צוי ירושה

איך עובד כל נושא הירושה והעזבון? ובכן, כדי לעשות סדר בעניין, נוצרו צווי הירושה. אלו צווים משפטיים לכל דבר שמטרתם להסדיר את אופן חלוקת הרכוש של מנוח של ערך צוואה. כך, צו הירושה לא מפרט בדרך כלל את חלוקת הרכוש, אלא קובע את אופן החלוקה בין היורשים. על מנת לקבל צו ירושה יש להגיש לכך בקשה לאחד מבתי הדין הדתיים או לאחת מלשכות הרישום לענייני ירושה. בדרך כלל מומלץ לעשות זאת בליווי איש מקצוע, כשלא מעט אנשים מוטרדים בשאלת שכר טרחה עורך דין צו ירושה ובחלק מהפעמים מוותרים על הליווי המקצועי. כמו בכל מקרה אחר בו נדרש ליווי של עורך דין, גם כאן כשמנסים לקחת את החוק לידיים ולהתמודד עם זה לבד, נוצרות בעיות גדולות יותר.

שכר טרחה עורך דין צו ירושה – איך עושים את זה נכון

עם כל החשיבות והרגישות של הנושא, ישנם אנשים שלא משאירים אחריהם צוואה. כשדבר כזה קורה, יורשיו של האדם נקבעים על פי חוק הירושה; בני זוג, קרובי משפחה, ואפילו המדינה. חלקו של בני הזוג יהיה תלוי בקיומם של קרובי משפחה ובדרגת הקרבה לאדם. איש המקצוע שיקח על עצמו לטפל בתיק יבקש בדרך כלל שכר טרחה עורך דין צו ירושה על פי מסובכות המקרה הפרטי.

על פי לשכת עורכי הדין, התעריף המינימלי לטיפול בצו ירושה יהיה 3652 ש"ח לא כולל מע"מ. עם זאת, חשוב להבין שלא מדובר בחיוב, אלא בהמלצה. כלומר, כל עורך דין רשאי לבקש שכר טרחה גבוה או נמוך מהתעריף הנ"ל, כשהדבר תלוי בנסיונו ובמורכבות הבקשה והתיק. כך, השוק מלא בעורכי דין ובסקאלה רחבה של שכר טרחה, כשכל אחד יוכל בסופו של דבר לבחור את עורך הדין הטוב ביותר לדעתו, שיוביל את התיק. מלבד זאת, יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת בנושא:אילו מסמכים יש לצרף עו"ד ירושות

  • מתי עולה הצורך בצו ירושה? – אם אתם נמנים בין היורשים, תקבלו את חלקכם בעזבון רק לאחר שיתקבל צו ירושה. כאמור, צו זה מפרט וקובע מי הם היורשים החוקיים ומהו החלק של כל אחד מהם בעזבון המנוח\ה. לאחר קבלת הצו, ניתן יהיה להעביר את רכוש המנוח\ה מבחינה רשמית לשם היורשים על פי החלק שלהם בצו הירושה.
  • אילו מסמכים יש לצרף? – לבקשה לקבלת צו ירושה יש לצרף ארבעה עותקים – מקור ושלושה העתקים של המסמכים הבאים: שני שוברי תשלום אגרה, טופס בקשה לירושה החתום על ידי המבקש (שיש לו עניין בעזבון כיורש, כנושה או כמנהל העזבון, ויש לו הצהרה מאומתת על ידי גורם משפטי קביל), תעודת פטירה מקורית או העתק נאמן למקור, הודעות לכל היורשים על כך שהוגשה הבקשה, באישור וחתימה של כל אחד מהיורשים.

להגיע מוכנים ככל האפשר

אין ספק שההתעסקות ברגע שבו נעבור הלאה, מטרידה מאוד; בין אם בשל העגמומיות שבדבר, עצלנות, או בשל חוסר ידע.  עם זאת, עבור רבים המעוניינים לבצע עריכת צוואה מחיר יהיה פרמטר חשוב מאוד שיקבע האם יעשו את הצעד או לא. שכר הטרחה של עורכי הדין מרתיע רבים, כשבפועל כפי שלמדנו כעת, לא תמיד מדובר בסכום עתק. כך, בין אם מדובר בעריכת צוואה או בצו ירושה, שכר טרחה עורך דין צו ירושה יהיה תלוי במורכבות התיק בעיקר, ובנסיונו. ההמלצה היא אף פעם לא לוותר על עורך דין בעל וותק וניסיון, שמכיר היטב את השטח ויודע כיצד להתנהל על הצד הטוב ביותר מול כל הגורמים הבירוקרטיים.

טופ עורכי דין הוקם מתוך אמונה שלכל אדם מגיע לקבל טיפול וייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר, על ידי אנשי מקצוע לא פחות ממעולים. לכן, הוקם האינדקס המתקדם שמאפשר לכל אדם, בלחיצת כפתור אחת, למצוא את איש המצקוע שעשה עליו רושם מעולה, ואפילו בסביבת מגוריו ובפרישה ארצית. למצוא עורך דין מעולם לא היה קל ופשוט יותר!

Rate this post