עריכת צוואה מחיר

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עריכת צוואה מחיראזרחים רבים מחליטים בשלב מסוים של חייהם להכין צוואה. זה יכול להיות בגיל מבוגר וגם בגיל צעיר, הכול תלוי בנסיבות האישיות.

עריכת צוואה מחיר

ברוב המקרים עריכת צוואה מחיר הוא די דומה אצל עורכי הדין השונים. אם מדובר בצוואה פשוטה יחסית, העלות היא  כ –  2,000 ₪, אך אם מדובר בצוואה שיש בה הרבה מאד פרמטרים מבחינת נכסים ומבחינת זכאים לירושה, הכנתה תהיה מורכבת יותר ותגזול זמן רב ולכן גם העלות תהיה בהתאם לכך. מחיר של צוואה כזו ינוע בין 6,000-4,000 ₪.

החשיבות של עריכת צוואה 

אדם לא יודע מה ילד יום. יכול להיות שאדם חולה יחיה שנים רבות ואילו אדם שלא סבל משום מחלה ילך לעולמו באופן מאד לא צפוי. לכן כדאי להיערך לכל תרחיש ולדאוג לכך שתהיה צוואה מוכנה. 

עריכת הצוואה יוצרת סדר מסוים, כך הלקוח מכין את כל המסמכים הרלוונטיים כמו פרטי הנכסים כולל כתובת, גוש חלקה בטאבו. מכין מידע על כל המקומות שבהם יש לו כספים כולל פרטי הפוליסה או תוכניות החיסכון בבנקים, בחברות ההשקעות, חברות הביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל ועוד. כל הרשימה הזו מועברת לעורך הדין והיא רשימת הנכסים והממון בתוך הצוואה.

רשימה של היורשים 

אם מדובר בצוואה הדדית, היורש הוא בן הזוג שנותר בחיים, לאחר שבן הזוג הראשון הולך לעולמו. חלק מהרכוש ומהממון מועבר בשלב זה לילדים, אם כך רשום בצוואה. 

לכן רושמים את הפרטים המלאים של כל אחד מהילדים, ת.ז. וכתובת. בנוסף לכך אם יש יורשים נוספים כמו ילדים מנישואין קודמים שלה או שלו וקרובי משפחה נוספים שאמורים לקבל נתח מהצוואה בהתאם לרצונם של הלקוחות, רושמים גם את פרטיהם.

יש מקרים שבהם לקוחות מקצים חלק מההון שלהם למטרות הומניטריות כמו לעמותה מסוימת, בית חולים, מחקר בתחום ספציפי ועוד. גם במקרים הללו יש לרשום את כל המידע כמו פרטי העמותה או פרטי קרן המחקר, כדי לפעול בבוא היום על פי ההנחיות.

חוות דעת מקצועית של עורך דין צוואות חוות דעת מקצועית של עורך דין צוואות 

כדי להכין צוואה איכותית בה הכול נעשה כראוי, חשוב מאד לקבל חוות דעת משפטית של עורך דין לענייני משפחה אשר מתמקצע בעריכת צוואות כדי שיילווה את כל התהליך מתחילתו ועד סופו. 

לקוח שמעוניין להכין צוואה חושב על עריכת צוואה מחיר ואם המחיר הוא הוגן, הוא נפגש עם עו"ד נותן לו רקע משפחתי ופיננסי כדי שיערוך את הצוואה המתאימה ביותר בהתאם לנתונים. צריך ליצור סינרגיה נכונה כדי לכתוב את כל הדרישות של הלקוח לגבי חלוקת הממון והנכסים כשהוא ילך לעולמו.

עורך הדין ממליץ ללקוח כיצד כדאי להתוות את הדרך, כך שכל הצדדים יהיו מרוצים מהחלוקה בהתאם לקנה מידה פיננסי של איזון משאבים, אם המטרה של הלקוח היא לבצע חלוקה שוויונית.

ייפוי כוח מתמשך 

לאור צורך שנוצר במשפחות רבות כאשר אחד ההורים חלה, בשנים האחרונות הוחל שימוש במסמך ייפוי כוח מתמשך שהוא המשך טבעי לצוואה. במסמך זה מעביר כל אדם כשהוא במצב צלול, הנחיות מפורטות לבני המשפחה שלו בנושאים מהותיים הקשורים בעתידו.

המסמך נועד לפרט את דרכי החשיבה של הלקוח בנושאים פיננסיים ואישיים, כדי להתוות את דרכי הפעולה כשהוא כבר לא יהיה עצמאי ויהיה עליו להישען על בני המשפחה שיסייעו לו.

בייפוי הכוח יפרטו נושאים שבעיני הלקוח הם אקוטיים כמו לדוגמה, אם הוא מעוניין להיכנס למחלקה סיעודית אם מצבו ידרדר או שהוא מעדיף להישאר את מירב הזמן בבית עם מטפלת. אם לבצע ניתוחים בגיל מבוגר או שהוא מעדיף שלא.

בנושאים פיננסיים הוא יעביר הנחיות כיצד להתמודד עם כספים שיש לשלם למוסד סיעודי אם לא תהיה ברירה או עבור נושאים אחרים, באמצעות כספי חסכונות שיש לו, השכרת הנכס או כל דרך אחרת שהוא רואה לנכון.

הצורך להכנת המסמך החשוב הזה נובע מהעובדה שביום אחד ההורים פתאום חולים במחלה קשה שמצריכה שינוי מהותי באורח החיים שלהם ולילדים קשה לקבל החלטה, כיוון שהם מעוניינים לתת להורים את הטיפול הנכון ביותר אך השאלה היא מה ההורים היו רוצים.החשיבות של עריכת צוואה 

במסמך זה, הלקוח ממנה מי יהיה אחראי על הנושאים הללו, בת הזוג שלו, אחד הילדים, פיצול הנטל לשני ילדים או כל חלוקה אחרת אשר נראית לו.

מסמך זה מעניק שקט נפשי וסיפוק רב לכל אדם שחותם עליו ואפשר להכין אותו רק אצל עורך דין שהוסמך על ידי משרד המשפטים לטפל בכך.

טופ עורכי דין ישמחו לעזור לכם בתחומים המשפטיים הקשורים להכנת צוואה ולמסמכים הנלווים לכך השאירו כאן את פרטיכם ונשוחח אתכם בהקדם.