פשיטת רגל הפטר – האם זה אפשרי?

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עו"ד פשיטת רגל

כל אדם שמסתבר חלילה בהליך של פשיטת רגל הפטר יהיה פסגת השאיפות שלו במצב זה, שכן המשמעות של צו ההפטר היא שהדיון בעניינו נסגר על הצד הטוב ביותר – מחיקת כל חובותיו. ברגע שנמחקים החובות, החייב יוכל סוף סוף לעמוד על רגליו ולהתחיל מחדש, בלי ענן עצום של חוב ובירוקרטיה שמרחף מעל ראשו. צו ההפטר ניתן על ידי בית המשפט המחוזי, לאחר שהחייב הוכיח שהוא אכן השיב את חובותיו לנושים במלוא הסכום.

פשיטת רגל הפטר – סוגי הצווים הקיימים

אדם שנמצא בהליך פשיטת רגל הפטר כנראה יחזיר אותו במהירות למסלול חייו הרגיל, שכן מוסרות המגבלות שהוטלו עליו במסגרת התהליך; עיכוב יציאה מהארץ, הגבלות על האשראי ועוד. בכדי לקבל את ההפטר, על החייב להוכיח שהוא פעל לשם הסדרת חובותיו. בית המשפט יהיה רשאי לקבוע כמובן את מידת צו ההפטר – האם יהיה מותנה, מלא או חלקי:

  • הפטר מלא (חלוט) – זהו ההפטר אליו שואפים כל החייבים באשר הם; מדובר בצו המעניק לחייב פטור מלא ומוחלט מכל חובותיו, מה שמאפשר לו להביט קדימה ולשכוח מהעבר וצרותיו. את הבקשה לצו זה אפשר להגיש לאחר קיומה של אסיפת נושים והכרזה על האדם כפושט רגל, לא ניתן להגיש אותה בטרם חלפה חצי שנה מעת מתן צו כינוס הנכסים. את הבקשה יבחן בית המשפט המחוזי, תוך מתן תשומת לב לתום ליבו והתנהלותו של החייב, בכדי לוודא שהוא אכן מעוניין לצאת לדרך חדשה בחייו. בהתאם לכך, ידחה או יקבל את הבקשה.לפשוט רגל עורך דין
  • הפטר מותנה – זהו מצב ביניים שבמסגרתו בית המשפט יקבע שהחייב יקבל הפטר מלא אך ורק לאחר קיום הליך נוסף. למשל, ההפטר יוכל להיות מותנה בתשלום כלל החובות, בהתבסס על המסוגלות הפיננסית של החייב. אם יעמוד בצו התשלומים על פי ההפטר המותנה, יקבל הפטר מלא.
  • הפטר חלקי – זהו צו פחות מוכר, הניתן לחייב במקרים בהם נקבע שהוא התנהל בתום לב בנוגע לחלק מחובותיו, או רק מול נושים מסוימים. צו זה הרבה פחות נפוץ מכיוון שעולה דיון על פיו התנהלות בחוסר תום לב גם מול חלק מהנושים מספיקה בכדי לדחות את בקשתו להפטר מלא, מפאת קיומו של חוסר תום הלב. אם בכל זאת בית המשפט יחליט לתת לו הפטר חלקי, הרי ששאר הליכי פשיטת הרגל ימשיכו כרגיל בנוגע לשאר החובות הקיימים שאינם חלים בתוך ההפטר.

איך נמנעים ממצב כזה?

בדיקת תיק הוצאה לפועל הוא הצעד הראשון אותו יש לבצע במקרה ואתם מסתבכים חלילה עם ההוצאה לפועל. בכדי לא להגיע למצב שהחובות חלילה גדלים ושכעת אתם מעורבים בהליך פשיטת רגל הפטר שאינכם מצליחים להוציא ממערכת המשפט, יש ליצור קשר עם עורך דין מעולה שיעניק לכם ליווי מקצועי לכל אורך התהליך – החל מבדיקת התיק ועד ייצוג של ממש בבית המשפט, ואף התנהלות מול נושים ו\או חייבים, תלוי באיזה צד אתם נמצאים.עורכי הדין של טופ עומדים לרשותכם לכל מטרה. בלחיצת כפתור אחת תוכלו למצוא אנשי מקצוע מעולים בכל תחומי המשפט, ואפילו למקד את החיפוש לאיזור מגוריכם ולפרמטרים אחרים שחשובים לכם. אז למה אתם מחכים? זו ההזדמנות לעשות את הצעד הראשון בדרך חזרה לשגרת חיים שקטה, רגועה ושלווה יותר. 

Rate this post