עורך דין תאונות עבודה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

המחויבות של מקום עבודה היא לדאוג לבטיחותם של העובדים, עם זאת קורים לא אחת מקרים של תאונות עבודה, במשרד, בחנות, במפעל, באתרי בנייה ובמוקמות נוספים.

תאונות עבודה בישראל

תאונות עבודה אינן זהות ובכל ענף נתקלים בסוגים אחרים של תאונות עבודה. יש פציעות קלות שמחלימים מהן תוך פרק זמן מסוים, פציעות קשות שאי אפשר להתאושש מהן והעובדים הופכים לנכים וגם תאונות עבודה שגורמות למוות.

יש ענפים כמו ענף הבנייה שבו יש הרבה מאד עובדים שנפגעים בתאונות עבודה ועל פי דרגת הפציעה מקבל העובד את הטיפול הנכון.

עורך דין תאונות עבודה

נושא תאונות עבודה הוא מאד מורכב ולכן עובדים רבים נעזרים בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה כדי לבצע פעולות שונות וכך למצות את מלוא הזכויות אשר מגיעות לעובד. אם מדובר בפציעה קלה יקבל העובד כמה ימי מחלה ולאט לאט יתאושש ויחזור לתפקד באופן מלא או כמעט מלא.

הבעיות המהותיות הן כאשר הפציעה היא בינונית, קשה וגם במקרי מוות. הסיבה שבני המשפחה שוכרים את שירותיו של עורך דין תאונות עבודה היא כיוון שבעקבות תאונת העבודה יש צורך להתנהל מול כמה גורמים כמו מקום העבודה, חברת הביטוח, המוסד לביטוח לאומי וגורמים רבים נוספים וזאת כדי לקבל את מלוא הכספים וההטבות עבור העובד שנפגע בתאונת עבודה.

בהתאם לפרטי המקרה, מתכנן עורך דין תאונות עבודה את האסטרטגיה הנכונה כיצד לפעול מול כל אחד מהגורמים. אם לא מבצעים את ההליך באופן מאסיבי וענייני יש חשש שהעובד לא יקבל את מלוא הזכויות שלו ולכן יש לפעול בנחישות ובהחלטיות, על פי דרכי הפעולה שעליהן הוחלט.

עורכי דין תאונות עבודה

בשלב ראשון משרד עורכי דין תאונות עבודה תובע את חברת הביטוח אשר ביטחה את המעסיק. פוליסת הביטוח שרכש המעסיק ושהוא שילם עבורה את דמי הפוליסה בכל שנה מעניקה פיצוי כספי לעובד שנפגע. בהתאם לחומרת המקרה יקבעו עורכי דין תאונות דרכים מה יהיה גובה הפיצוי הכספי. כל מקרה הוא פרטני, אך זו דוגמה של סעיפי הפיצוי שתובעים:

תשלום לאור אובדן הכנסות כאשר העובד עובר לעבוד בחצי משרה או אינו עובד כלל.

תשלום בגין הפסד עתידי של הכנסות שהיו אמורות להתקבל מקידום בעבודה, בונוסים וצעדים נוספים אשר קשורים למקום העבודה.

החזר הוצאות מאז המקרה, כמו לדוגמה נסיעות לצורך טיפולים וניתוחים בבית החולים, סיוע של מטפלת 24 שעות ביממה, תרופות, אביזרים ייחודים כמו מכשירים אורתופדיים ועוד.

כל הוצאה מיוחדת לה זקוק העובד לשעבר, כעת ובעתיד.

פגיעה נפשית שמצריכה טיפול.

  • פיצוי כספי על עוגמת הנפש לאור המהפך אשר חל בחייו.

עורכי דין תאונות עבודה מכינים את התביעה אשר מגובה במלוא המסמכים, תיעוד מבתי החולים, תמונות, סרטונים וכל צורך נוסף.

 

התנהלות מול המוסד לביטוח לאומי

יש מצבים רבים שבהם העובד זכאי לקבל נכות זמנית ובהמשך גם נכות קבועה. קבלת אחוזי הנכות מעניקה לאדם זה הטבות וקצבאות כספיות חודשיות. זו הסיבה שאחת מהמשימות של עורכי דין לתאונות עבודה, היא ללוות אותם בתהליך זה.

כדי לקבל אישור לאחוזי הנכות על העובד להגיע לוועדה רפואית אשר מורכבת מרופאים בתחום הנדרש כמו אורתופדים. עורכי דין תאונות עבודה שהם מיומנים במצבים הללו, דואגים להביא איתם את כל המסמכים הנדרשים והם אלו שמדברים בפני חברי הוועדה. העמידה הנחרצת על זכויותיו של העובד שנפגע בתאונת עבודה נותנת את אותותיה ובמקים רבים כאשר עורך דין תאונת עבודה של top lawyers  מגיע לוועדה יש לכך תוצאות אפקטיביות.

יש גם מקרים שבהם נקבעים אחוזי נכות נמוכים מדי ולכן עורכי דין לתאונות עבודה מגישים ערעור ולאחר פרק זמן מסוים הם מגיעים שוב לוועדה כדי להעלות את אחוזי הנכות לאור מצבו של החולה או החמרה במצבו.

תאונות דרכים שנחשבות גם תאונות עבודה

תאונות דרכים אשר מתרחשות בנסיעה היומית הקבועה למקום העבודה, במהלך יום העבודה או בסיומו של יום העבודה נחשבים לא רק תאונת דרכים, אלא גם תאונת עבודה. זאת רק אם העובד עמד בקריטריונים שנקבעו כמו נסיעה במסלול הקבוע שבו הוא נוסע מדי יום.

עורך דין תאונות עבודה מטפל במקרה זה גם מול חברת הביטוח של הרכב הפוגע בהתאם לחומרת המקרה.

התנהלות בנושא תאונות עבודה

תאונות עבודה אינן עניין של מה בכך. לפציעות רבות יש השלכות על חיי היום יום וגם על עתידו הבריאותי של הפצוע. לכן יש לבחור עורך דין ממוחה בתחום זה ולצעוד אתו צעד אחר צעד עד ההגעה למטרה מול הגורמים השונים. מדובר בהליך ארוך ומורכב כיוון שכל אחד מהגורמים שאותם תובע עורך דין תאונות עבודה, עושה כל שניתן כדי לא לשלם כלל או לשלם סכומים קטנים ככל האפשר ולכן עורכי הדין של הצד השני מערימים קשיים.

הצוותים המקצועיים של טופ עורכי דין ישמחו לסייע לך. השאר פרטים ונשוחח אתך בהקדם.