צוואה הדדית מחיר

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

צוואה הדדית מחירעלותה של צוואה הדדית נקבעת על ידי עורך דין מומחה בתחום הצוואות וזאת בהתאם למורכבות שלה. אם מדובר בצוואה הדדית שאין בה נושאים מורכבים, העלות תהיה סביב 1,500 ₪. אם מדובר בצוואה הדדית שיש בה נושאים רבים כמו נכסים, ממון וחלוקה לגורמים שונים, העלות תהיה בדרך כלל עד 4,000 ₪. 

צוואה הדדית מחיר

צוואה הדדית היא החלטה משותפת של בני זוג הנובעת מתוך הרצון שלהם להכין מראש את אופן חלוקת הרכוש בין האנשים היקרים להם, כדי למנוע בעתיד עימותים, מחלוקות או תחושות של אפליה.

בני הזוג מתייעצים עם עורך דין מיומן בתחום זה ובודקים צוואה הדדית מחיר, תוך מתן הסברים ראשוניים וכללים מה תכלול הצוואה. בהתאם לנתונים הללו עורך הדין יציע להם את העלויות המקובלות עבור עבודה בסדר גודל זה. 

נושאים מהותיים בעריכת צוואה 

במקרים רבים בני הזוג מגבשים מראש חשיבה כיצד לפצל את רכושם וממונם לאחר מותם. עם זאת, יש נושאים רבים שקשורים בנושא זה ובני הזוג אינם מודעים אליהם ולכן חשוב מאד להיפגש עם עורך דין צוואות כדי שיסביר להם את כל התמונה וימליץ להם איך לבצע את החלוקה באופן הוגן.

לאור הידע הרב שלו הן בעריכת צוואות, הן בטיפול בקבלת צו קיום צוואה עבור בני המשפחה שאמורים לממש צוואה, או לחלופין בני משפחה שמבקשים צו ירושה כיוון שאין צוואה, הוא מעניק לבני הזוג עצות מעשיות שימנעו מריבות, או תחושות לא נעימות בין בני המשפחה בעתיד.

לא אחת נוצרים מצבים שבהם היורשים חשים שהחלוקה בוצעה באופן שאינו הוגן ולכן נוצרים סכסוכים שמגיעים גם לבתי המשפט ואת זאת עורך הדין מעוניין למנוע.

עריכת צוואה הדדית עריכת צוואה הדדית 

עריכת צוואה הדדית על פי חוק הירושה, תשכ"ה-1965 כולל מידע מדויק והנחיות מפורטת אשר ערוכות ומנוסחות באופן ברור לחלוטין, כדי שלא יהיה עליהן כל עוררין. כל סעיף כתוב כך שהפירוש שלו הוא חד משמעי ואין אפשרות לפרש אותו בדרך אחרת.

לקראת עריכת הצוואה, בני הזוג מכינים מידע מסודר על הנכסים שלהם, כתובתו של כל נכס ואופן רישומו בטאבו, גוש וחלקה. לגבי הכספים נרשם פירוט של כל החסכונות. מספרי חשבונות הבנק, מספרי פוליסות של כספים הנמצאים בחברות ביטוח, מספרי עמית בקומות גמל, קרנות פנסיה, חברות השקעות ועוד.

בנוסף לכך אם יש להם דברים נוספים שהם בעלי ערך כספי, ירשם על כך פירט מדויק ביותר כמו מניות או אופציות.

בצוואה ירשמו בני הזוג את אופן חלוקת הרכוש האישי הקיים בבית כמו לדוגמה תכשיטים, חפצי אמנות, תמונות שמן מקוריות וכו'. לגבי כל פריט, יועבר תיאורו וצילום שלו, כדי שלא יוצרו בעתיד אי הבנות בין היורשים בנושא זה.

ביטול צוואה הדדית 

לאחר ביצוע צוואה הדדית מחיר, יש אפשרות לבטל אותה, אם קיימת הסכמה על כך של שני בני הזוג. אם אחד מהם מחליט לאחר מכן להכין צוואה בנפרד, עליו להודיע על כך לבן הזוג השני.

אך אם אחד מהם נפטר, אין כל אפשרות לאחר פטירתו לבטל את הצוואה ההדדית וזאת כדי למנוע שינויים מהותיים במסמך זה, שעלול בן הזוג שנותר בחיים לבצע, אם יש לו לדוגמה בת זוג חדשה.

צוואה הדדית עבור אנשי עסקים צוואה הדדית עבור אנשי עסקים 

כאשר מדובר בבני זוג שחולקים לא רק את חייהם המשותפים אלא גם עסק משגשג, מתייחסים בצוואה זו גם נושא מורחב זה או מצרפים אליו גם הסכם העברה בין דורי אשר כולל את אופן העברת העסק לדור השני ולדור השלישי, ההסכם כולל את הפרטים על חלוקת התפקידים והתגמול הכספי הן לבני המשפחה שעובדים בעסק וגם לבני זוגם אם הם עובדים בעסק. בנוסף לכך, תיקבע גם חלוקת כספים עבור בני המשפחה אשר אינם עובדים בעסק אך מגיע גם להם נתח מהרווחים.

חתימה על צוואה הדדית 

לאחר אישור הטיוטה הסופית של צוואה הדדית מחיר, חותמים בני הזוג על המסמך בכמה עותקים. כמו כן חותמים על הצוואה ההדדית גם שני עדים שמאשרים כי בני הזוג שהזדהו, הם אלו שחתמו על הצוואה.

 

בנושאים מורכבים כמו צוואות תנו לעורכי הדין המומחים של טופ עורכי דין לסייע לכם. השאירו את הפרטים שלכם ונתקשר אליכם בהקדם.