עלות צוואה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עלות צוואההכנת צוואה היא נושא חשוב מאד עבור כל אדם ולכן רוב האזרחים מחליטים בשלב מסוים של חייהם להכין צוואה כך שהכול יהיה מסודר כשהאדם ילך לעולמו. אם מדובר בבני זוג יוכנו מבעוד מועד, צוואות הדדיות.

עלות צוואה 

עורך דין לענייני משפחה אשר המומחיות שלו היא בעריכת צוואות, מבצע שיחה עם הלקוחות כדי להבין את המבנה המשפחתי ובהתאם לכך לקבל החלטות, כיצד לבצע את חלוקת הנכסים והממון. הוא יעניק ללקוחות כמה עצות ורעיונות בהתאם למיומנות שצבר לאור צוואות רבות שהכין.

עלות צוואה היא פועל יוצא של היקף העבודה. אם מדובר בסדר גודל רגיל, העלות תהיה סביב 2,000 ₪ בתוספת מע"מ. אך אם מדובר בצוואה סבוכה שיש בה הרבה מרכיבים כמו נכסים רבים ומקומות רבים שבהם קיימים כספים ובנוסף לכך הרבה יורשים, בחלוקות שונות ביניהם, זוהי פעולה ארוכה הדורשת דיוק רב ולכן העלויות יהיו גבוהות וינועו בין 6,000-4,000 בתוספת מע"מ. 

הכנת צוואה 

הכנת צוואה אינה עניין של מה בכך ובני הזוג או אם מדובר באדם בודד, נדרשים לגבש החלטות כדי לערוך צוואה שתהיה הוגנת עבור כל הגורמים הנוגעים בדבר. ברוב המקרים בצוואה מורישים את הממון ואת הנכסים למעגל הקרבה הראשון שכולל את בני הזוג ואת הילדים.

כדי לכלול את כל הנושאים, מכינים את המסמכים הבאים:

  • מידע על תוכניות חיסכון בבנק, מספר חשבון הבנק, סניף ושם הבנק. כך לגבי החשבונות אם מדובר בכמה בנקים. 
  • מידע מפורט על כספים נוספים בחברות השקעות, פוליסות ביטוח חיים ואחרות בחברות הביטוח, השקעות בשוק ההון וכל מיקום נוסף בו מושקים כספים.
  • הון מניות, אופציות תוך פירוט שמות החברה והח.פ/ של כל אחת מהן.
  • פירוט מלא של כספים בחשבונות בנק בחו"ל.
  • מידע מלא על כל אחד מהנכסים בארץ, כתובת מלאה רחוב, מספר דירה, מספר דירה, עיר, גוש וחלקה. 
  • מידע מלא על נכסים בחו"ל, כולל כתובת, מידע מרשם המקרקעין, חברת הניהול ואיש הקשר.
  • כל מידע רלוונטי נוסף.

החשיבות של הכנת צוואה החשיבות של הכנת צוואה 

הצוואה נועדה למנוע מחלוקות בין בני משפחה, דבר שעלול להשפיע על כל העתיד המשפחתי ועל הקשרים בין האחים, האחיינים, הנכדים והנינים. לכן נושא של עלות צוואה הוא שולי יחסי. המטרה של כל אדם היא שלאחר לכתו בני המשפחה יישארו בקשר הדוק של אהבה וקשרים מעולים ולכן הוא משלם לעורך הדין המומחה את העלות של כ – 2,000 ₪ עבור צוואה רגילה ועלות שהיא פי 2 או פי 3 לצוואות מורכבות יותר. למחירים הללו יתווסף בדרך כלל גם מע"מ כחוק. 

 

אם יש לכם התלבטות בנושא צוואות, טופ עורכי דין לשירותכם. השאירו את פרטיכם ונשוחח אתכם בהקדם בנושא זה.