עורך דין צוואות וירושות

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עורך דין צוואות וירושותעורכי דין העוסקים בענייני משפחה מודעים לתפקיד החשוב שלהם בכל הנושא של צוואות וירושות ולכן הם אמורים להיות האוזן הקשבת והכתף התומכת ולגלות רגישות בנושאים האקוטיים שללו.

עורך דין צוואות וירושות 

יש נושאים בחיים שבהם חייבים לקבל ליווי משפטי ואחד מהם הוא בנושא עריכת צוואות ובמידת הצורך בשלב מאוחר יותר גם טיפול בירושות. 

לקוח שמעוניין לערוך צוואה, פונה לסיוע של עורך דין צוואות וירושות. ביחד הם מבצעים סיעור מוחות כדי לקבל החלטות כיצד לתכנן את הצוואה, מה החשיבה של הלקוח לגבי אופן חלוקת הרכוש וקבלת מידע מפורט על הממון, הנכסים וכל פרט נוסף שהוא בעל ערך כספי. 

צו קיום צוואה 

אם אדם שהכין צוואה במהלך חייו הולך לעולמו, עורך הדין מכנס אותם יחד פרק זמן מסוים לאחר הפטירה ומקריא להם את הצוואה כדי שאפשר יהיה לממש את הכתוב בה.

יש מקרים שבני המשפחה היו מעורים בהחלטותיו של הנפטר כך שהם מודעים לעובדות שנרשמו בצוואה, כמו לדוגמה העברת כל הרכוש לבת הזוג או העברת חלק יחסי מהממון ומהרכוש לילדים. 

יש גם מצבים שבני המשפחה אינם מודעים לפרטים בצוואה ולכן יש בה לעיתים סעיפים מפתיעים, כמו לדוגמה אם הנפטר החליט לנשל את אחד מילדיו מקבלת הכספים, עקב התנהגות לא נאותה שלו או עקב העובדה שהוא החליט להעביר חלק מהכספים למטרה הומניטרית, כמו לעמותה מסוימת שמבצעת פעילות חשובה. 

עורכי דין צוואות וירושות עורכי דין צוואות וירושות

בני המשפחה של הנפטר מגיעים אל עורכי דין צוואות וירושות כדי לבקש ממנו הוצאת צו קיום ירושה מבית הדין לענייני משפחה. הסיבה לכך היא שהאדם לא הכין במהלך חייו צוואה והלך לעולמו, אך השאיר ממון או נכסים. כדי לחלק אותם יש לקבל אישור מבית המשפט לאור העובדה שאין אפשרות לקיים את הצוואה כיוון שהיא לא קיימת. צו הירושה קובע את אופן החלוקה בין היורשים השונים ללא קשר לירושה עצמה שהשאיר הנפטר.

עורכי דין ירושות וצוואות מגישים בקשה לצו קיום ירושה 

עורכי דין ירושות וצוואות מגישים בקשה מסוג זה לרשם לענייני ירושה באופן ידני או באופן מקוון. הם מצרפים את המסמכים הבאים:

  • תעודת פטירה מקורית של המנוח (או העתק "נאמן למקור"). 
  • אם מדובר בתושב ישראל שנפטר מחוץ לישראל יש לצרף את תמצית רישום ממשרד הפנים המציינת את מועד הפטירה.
  • תעודת פטירה מקורית או צילום של אחד היורשים שהלך לעולמו.
  • מכתבי הסכמה של היורשים על כך שהם מודעים לעובדה שהוגשה בקשה לצו ירושה או לחלופין אישור על משלוח הודעות לכל היורשים בדואר רשום. 
  • אם קיימים יורשים אשר "מסתלקים" מחלקם בעיזבון, מצרפים תצהירי הסתלקות מקוריים. 
  • ייפוי כוח מקורי או נאמן למקור אשר מאפשר לעורך הדין לפעול בשמם של המבקשים בעניין זה.

עורך דין צוואות וירושות עוקב אחר כל התהליך שאורך בין חודש לשלושה חודשים. במהלכו מפרסמים בעיתון את העובדה שהתקבלה בקשה להוצאת צו ירושה וזאת כדי לאפשר למי שמתנגד למהלך זה להודיע על כך תוך 14 יום.

אם הכול תקין ולא התקבלו התנגדויות, בית המשפט בוחן את הנתונים וברוב המקרים מאשר את הוצאת צו קיום הירושה.

הפעלת צו הירושה על ידי עורכי דין צוואות וירושותהפעלת צו הירושה על ידי עורכי דין צוואות וירושות

בתום ההליך המשפטי, עורכי דין צוואות וירושות מודיעים לבני המשפחה על כך והם יכולים לבצע חלוקה על פי החלק היחסי של כל אחד מהם. 

 

עורכי הדין של טופ עורכי דין לשירותכם בכל מה שקשור לענייני משפחה כמו צוואות, צו קיום ירושה ועוד. השאירו כאן את מספר הטלפון שלכם ונחזור אליכם בהקדם.