כתיבת צוואה מחיר

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

כתיבת צוואה מחירצוואה הוא אחד המסמכים החשובים שאדם מכין בחייו. ברוב המקרים הוא מכין זאת פעם אחת למעט מקרים חריגים.

כדי להכין זאת, חשוב להיפגש עם עורך דין מיומן אשר עוסק בתחום זה ואשר הוא בקיא בכל האפשרויות ולכן הוא יכול לנתב את דרכו של הלקוח, וכך תופק צוואה מכובדת ומדויקת. 

כתיבת צוואה מחיר 

עורך דין מומחה המתמקצע בדיני משפחה ועורך צוואות קובע כתיבת צוואה מחיר, בהתאם לזמן שהוא נדרש להקדיש לכל אחת מהצוואות שהוא מכין. המחיר המינימלי הוא כ – 2,000 ₪ ואם מדובר בצוואות סבוכות המחיר יעלה ל – 4,000 ואף ל – 6,000 ₪. 

הנושא החשוב ביותר הוא לקבל ליווי מקצועי כדי לא לבצע טעויות. באופן טבעי עו"ד מיומן בדיני משפחה מודע למהלכים רבים אשר קרו וגם למהלכים שעלולים לקרות ולכן תפקידו כיועץ משפטי הוא להזהיר את הלקוח מפני תרחישים שונים.

כדאי לנקוט משנה זהירות ולחשוב תמיד על התרחישים הגרועים ביותר שעלולים לקרות וזאת כדי להיערך לכך בהתאם ולרשום בצוואה את המידע המפורט ביותר. המטרה היא ליצור מסמך ברור ומובן לכל אורכו, וכך לאחר מותו של הלקוח, המשפחה תקרא את הצוואה ולא יהיו שאלות על הסעיפים השונים כיוון שהכול רשום באופן מדויק, מי מקבל נכס מסוים, כיצד מתחלק הממון וכו'.

החשיבה המוקדמת על עריכת צוואה 

אנשים בסיטואציות מסוימות, גם אם הם צעירים מחליטים להכין צוואה. לשם כך הם מבררים מחיר צוואה, משוחחים עם כמה עורכי דין ובוחרים לבצע מהלך זה בסיועו של עו"ד שנשמע המקצועי ביותר או באמצעות עורך דין שקיבלתם עליו המלצות מצוינות מחברים או מבני משפחה. מהן עלויות של צוואה

  1. נישול מהירושה יש מקרים שבהם יש סכסוכים במשפחות בין ההורים לאחד מילדיהם ולגורמים נוספים וזאת עקב סיבות רבות אשר קשורות בדרך כלל בהתנהגות לא הולמת או עניינים כספיים ובעקבות מצב זה, ההורים החליטו לנשל אותו מהירושה. עורך הדין המומחה אשר מתאם איתם את מחיר צוואה מסביר להם באופן מפורט את אופן הביצוע של מהלך מסוג זה ואת ההשלכות שלו ברגע האמת, כאשר אחיו יקבלו נתח מהירושה והוא לא. 
  2. ידועים בציבור מכיוון שבני הזוג הללו אינם נשואים אך יש הרבה חוקים של זוגות נשואים שחלים גם עליהם, חשוב שתהיה להם צוואה מסודרת. מעבר לכך, עבור רבים מדובר בפרק שני או שלישי ולכל אחד יש ילדים ממערכות נישואין קודמות. גם אם הילדים חיים היום בהרמוניה, הדבר יכול להתהפך ברגע ולכן יש לתת במסגרת הצוואה הנחיות מדויקות על אופן חלקת הנכסים והממון בין הילדים.
  3. נישואים שניים או שלישיים יש מקרים שבהם בני זוג אף על פי שנישאו המשיכו לקיים בנושאים מסוימים פיצול כמו לדוגמה דירה שהייתה ברשותו של אחד מהם ורק הוא זה שמשכיר אותה ומקבל את הכספים לידיו. בהתאם להתנהלות הכספית בין בני הזוג ולהחלטות המשותפות שלהם, תיערך הצוואה ובה יהיה רשום באופן ברור את שמותיהם של הזכאים, כולל פרטי מספר תעודת הזהות של כל אחד מהם וכתובת מעודכנת.
  4. אדם הנמצא בהליכי גירושין מי שמצוי בהלכי גירושין, אינו מעוניין שפרודתו תזכה בכספיו אלא רק ילדיו אם יקרה לו משהו. לכן הוא מכין צוואה ובה הוא מפרט את העובדה שהוא פרוד ולכן הממון והנכסים מנותבים רק לילדיו, או לכל גורם אחר שעליו יחליט.
  5. אם או אב שהם חד הוריים מדובר בנושא מאד רגיש ולכן חשוב להורה לסווג באמצעות הצוואה מיהם הזכאים לירושה כדי שגורמים אחרים לא יבקשו גם הם נתח מהממון ומהנכסים שצברו.
  6. אדם ערירי אדם ערירי שלא התחתן או שאין לו ילדים, חשוב שיכין צוואה מחיר, כדי לחלק את ממונו ורכושו לקרובי משפחה מדרגה שנייה. במקרים רבים מדובר באחיינים שזוכים לחלוק את הנכסים ואת הכספים שצבר בחייו בהתאם לקביעה שהוא קובע על דרך החלוקה. הוא יכול לתרום גם לגורמים אחרים על פי ראות עיניו כמו חבר טוב, מוזיאון לאמנות, קרן מחקר וכו'.

מחיר צוואה 

צוואה היא נושא שמבצעים באופן חד פעמי. עורך הדין קובע את מחיר צוואה בהתאם לזמן ההכנה שלו כנגזרת של המורכבות של כל אחת מהצוואות. 

אם מדובר בצוואה נורמטיבית הכוללת נכסים, רכבים, ממון והיא תתחלק באופן שווה לשני ילדיו, הרי שערכה יהיה סביב 2,000 ₪. אם יהיו בצוואה נכסים רבים וחלוקה מסועפת בין ילדיהם של בני הזוג ממערכות נישואין קודמות, המחיר יהיה בין פי 2 לפי 3. ברוב המקרים למחיר זה יתווסף מע"מ. 

צוואה מחיר עורך דין מתמחה בצוואה

גם אם צוואה מחיר גבוה, השקט הנפשי שיש למכין הצוואה הוא עצום. כעת הוא יודע שכשיגיע היום והוא ילך לעולמו, כל אחד מהיורשים יקבל את הנתח המגיע לו על פי החלוקה הצודקת שרשומה במסמך הצוואה שנחתם על ידו ועל ידי שני העדים.

 

טופ עורכי דין , לשירותכם בנושא צוואות.