כמה עולה צו קיום צוואה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

כמה עולה צו קיום צוואהאדם שהולך לעולמו והכין מבעוד מועד צוואה מסודרת, בתום ימי האבל מתכנסת בדרך כלל כל המשפחה אצל עורך דין מומחה לענייני משפחה כדי להוציא את הצוואה אל הפועל, בהליך צו קיום צוואה.

כמה עולה צו קיום צוואה 

עורך דין צוואות פותח את הצוואה, עובר סעיף אחר סעיף ומסביר את תוכנו לכל הנוכחים שהם היורשים. בהתאם למידע הרשום בצוואה, יהיה על עורך הדין לבצע כמה פעולות כדי שהיורשים יקבלו את החלק המגיע להם בהתאם להוראותיו של המנוח.

כאשר שואלים כמה עולה צו קיום צוואה, התשובה היא שאם מדובר בצוואה נורמטיבית ולא סבוכה, העלות היא אחוז וחצי עד שני אחוז מערכם הכללי של הממון ושל הנכסים יחד. אך אם מדובר בצו קיום צוואה שהוא סבוך כיוון שיש בו התנגדויות של גורמים פנימיים או חיצוניים, העלות נעה בין 27%-25% מתוך הערך הכללי של הממון והנכסים יחד וזאת לאור העבודה רחבת ההיקף שעורך הדין נדרש לבצע לאור מורכבותו של הנושא והצורך להגיע להסכמות.

אופן ביצוע של צו קיום צוואה 

אם הנפטר השאיר ליורשיו סכומי כסף הממוקמים במקומות שונים כמו בשוק ההון, קרנות פנסיה, חסכונות בבנק ועוד, עורך הדין מטפל בהזרמת כל הכספים לקופת העיזבון ועם קבלת מלוא הכספים הוא מחלק אותם לכל אחד מהיורשים בהתאם לאופן החלוקה הכתוב בצוואה. זו יכולה להיות חלוקה שווה או שונה. בכל מקרה הוא נצמד לכתוב בצוואה.

אם מדובר בנכסים, היורשים אמורים במקרים רבים לקבל החלטה בעניין זה. אם כל אחד מהם מקבל נכס, מתבצעת המכירה ללא תמורה וללא תשלום מס שבח, כיוון שמדובר בירושה ולכן כרגע אין עליה מיסוי (נכון לשנת 2020). 

אם מדובר בנכס או בנכסים שערכם אמור להתחלק בין כמה יורשים יש כמה אופציות:מחיר צווי קיום צוואה

  • מוכרים את כל הנכסים וכל התמורה מתחלקת בין כל היורשים בהתאם לקו המנחה הרשום בצוואה.
  • אם אחד מהיורשים מעוניין להחזיק בנכס מסוים, הוא יכול לרכוש את הנתחים של שאר היורשים. לאחר שהוא ישלם לכל אחד מהיורשים את הערך הכספי שעליו סוכם, הוא יהיה הבעלים היחיד של הנכס. 
  • אם לדוגמה מדובר בנכס שערכו 1.600.000 ₪ והוא ניתן בירושה לארבעה אחים. אחד מהם מעוניין בנכס ולכן הוא ישלם לכל אחד מאחיו 400.000 ₪ וכך מלוא הנכס הוא שלו ושלושת האחרים קיבלו תמורה התואמת את החלק היחסי שלהם בירושה, בהתאם לערך הנכס שסוכם בין הצדדים.

צו קיום צוואה במשפחה מורחבת 

במשפחה מורחבת שיש בה ילדים מכמה מערכות יחסים ונישואין, יש מקרים שהדברים הולכים באופן חלק ואז השאלה לעורך הדין העוסק בצוואות ובירושות כמה עולה צו קיום צוואה נענית בתשובה שמדובר במהלך נורמטיבי ולכן העלויות יהיו מינוריות בין אחוז וחצי לשני אחוז.

אך במשפחות הללו יש במקרים רבים מחלוקות, שמתפתחות לסכסוכים ולעימותים רבים. לכן לאור ההתנגדויות נדרשת עבודה רבה של עורך הדין, כדי למצוא דרכים להסיר את ההתנגדויות ולכן העלות היא הרבה יותר גבוהה.

העימותים הללו מגיעים במקרים רבים גם לפתחו של בית המשפט שנדרש להכריע בשאלה אם אכן החלוקה היא הוגנת, אם האדם שהכין את הצוואה היה צלול וזו אכן הייתה הבקשה שלו. מקרים חמורים קורים גם כאשר כותב הצוואה מחליט לנשל מהירושה את אחד מילדיו עקב סיבות כאלו ואחרות.

צו קיום צוואה לאחר גירושין או פרידה עו"ד מתמחה בצו קיום צוואה

אדם שהכין צוואה ולאחר תקופה מסוימת נפרד מאשתו או שהם התגרשו בפועל, מבקש בדרך כלל לשנות את הצוואה שלו כך שכל רכושו יועבר לילדיו וזאת ללא מתן של חלק מהממון ומהנכסים לבת הזוג הקודמת. בעת ביצוע צו קיום הצוואה הפרודה או הגרושה נחשפת להחלטתו של בן הזוג שלה לשעבר. בהתאם להחלטתה היא יכולה לקבל זאת או להביע התנגדות.

 

הצוות המיומן של טופ עורכי דין כאן לשירותכם. השאירו פרטי התקשרות ונציג שלנו ישוחח אתכם בהקדם.