כמה עולה לעשות צוואה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

כמה עולה לעשות צוואהמי שמעוניין להכין צוואה בוחן נושא זה אצל עורכי דין המתמקצעים בתחום הצוואות. ברוב המקרים כדאי לבצע מהלך אקוטי זה באמצעות עורך דין צוואות אשר קיבלתם עליו המלצה מבני משפחה או חברים שנעזרו בשירותיו בנושא זה והיו שבעי רצון מהטיפול המקצועי והאמין שלו. 

כמה עולה לעשות צוואה 

בשלב ראשון בוחן הלקוח כמה עולה לעשות צוואה, כדי לקבל אומדן של העלויות העומדות בפניו. כאשר מדובר בצוואות מורכבות וסבוכות, עלות ההכנה שלהן תהיה גבוהה יותר ויכולה להגיע עד סכום מקסימלי של כ – 6.000 ₪. לכל הסכומים הללו יתווסף מע"מ כחוק. 

כמה עולה צוואה 

המטרה המוצהרת של כל אדם שמכין צוואה היא למנוע עימותים וחילוקי דעות בין היורשים. לכל משפחה יש סיפורים משלה, יורשים שחושבים שהם אמורים לקבל נתח גדול יותר ויורשים שכבר קיבלו את חלקם בירושה כמו לדוגמה סכום כסף נאה כדי לרכוש דירה. 

כדי למנוע מצבים קשים מסוג זה לאחר מותו של אדם, אשר עלולים ליצור סכסוכים וגם הגעה לבתי משפט כדי לפתור מחלוקות חריגות, מעדיפים אזרחים רבים לבדוק כמה עולה צוואה ולבצע מהלך זה כל זמן שהם צלולים ויכולים לקבל החלטות נכונות.

עורך הדין המומחה מייעץ ללקוחות כיצד לנהוג בסוגיות שונות הקשורות לעריכת הצוואות, כאשר יש להם התלבטויות על נושאים שונים. הניסיון הרב של עורך הדין והדוגמאות שעליהן יספר, יבהירו להם בכל סעיף כיצד עליהם לנהוג. 

מהי עלות צוואהכמה עולה להכין צוואה

כדי להכין צוואה, על האזרח לוודא כמה עולה להכין צוואה ולאחר מכן להכין את כל המסמכים הרלוונטיים כמו לדוגמה:

  • מסמכים על כל אחד מהנכסים שנמצאים ברשותו, כתובת מדויקת רחוב, מספר בית, מספר דירה ועיר, גוש וחלקה. מדובר בדירות מגורים, בתים, משרדים, מחסנים, מפעל וכל נכס מקרקעין אחר.
  • פרטים מדויקים של כל החסכונות הכספיים הקיימים ברשותו, אם מדובר בבנק , יירשמו פרטי חשבון הבנק, אם מדובר בחברת ביטוח את מספרי הפוליסות, פרטים של קרנות השתלמות, קופות גמל, כספים בחברות להשקעות, השקעות בשוק ההון, או אצל כל גורם אחר בנקאי או חוץ בנקאי.
  • כל פרט נוסף שהוא בעל ערך כספי כמו הון מניות, אופציות ועוד.
  • מידע מפורט על נכסים בחו"ל וחשבונות בנק בחו"ל.

כמה עולה לערוך צוואה 

עורך הדין לענייני משפחה מסביר ללקוח כמה עולה לערוך צוואה וזאת על פי היקף העבודה הנדרש כדי להכין אותה.

אם מדובר במשפחה נורמטיבית שצברה הון הן בנכס והן בכספים, הרי שמדובר בצוואה רגילה ולכן העלות שלה היא ברמה הנמוכה. אך אם מדובר במשפחה שהיא פרק שני או שלישי של בני זוג ויש לכל אחד מהם ילדים ממערכות הנישואין או הזוגיות הקודמת, הרי שמדובר בצוואה שהיא מסועפת.

בצוואה מסוג זה יש להקדיש חשיבה רבה לנושא אופן החלוקה של הממון בין הילדים כדי לא ליצור עימותים או סכסוכים, אם אחד או כמה מהם חושבים שהם קיבלו חלוקה של רכוש או של ממון שהם פחותים מהאחרים. 

זו הסיבה, שכאשר שואלים כמה עולה להכין צוואה, התשובה נוגעת למשך הזמן שנדרש כדי להכין אותה, כדי לכתוב סעיפים שהם חד משמעיים ללא אפשרות לפרש אותם בדרך שונה ועם זאת ליצור חלוקה הוגנת בהתאם לחשיבה של הלקוח, או של בני הזוג המעוניינים בצוואה הדדית.

עלויות של צוואותצוואה הדדית 

צוואה הדדית היא למעשה הכנה של שתי צוואות זהות ואופציה זו מתאימה עבור בני זוג נשואים, או בני זוג החיים ומנהלים יחד משק בית.

מכיוון שאין אפשרות לדעת מתי ילך אדם מהעולם, מכינים שתי צוואות זהות וכאשר בן הזוג הראשון הולך לעולמו מקיימים את מה שכתוב בצוואה עבור הסיטואציה הזו. כאשר בן הזוג השני הולך לעולמו, מבצעים השלמה של בקשת הצוואה.

עלויות של צוואות 

כאשר מדברים על כמה עולה לעשות צוואה, הכוונה היא לבצע מהלך זה באמצעות עורך דין. יש אפשרויות שבהן אדם מכין צוואה בכתב ידו או במקרים חריגים בעל פה ועליהן אין עלויות תשלום של עורך דין.

המטרה של טופ עורכי דין היא לסייע ללקוחות בכל מה שקשור לצוואות. השאירו את פרטיכם ונשמח לסייע גם לכם.