עורך דין עבודה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

רוב העובדים זוכים ליחס הוגן במקום העבודה ולתשלומים על פי החוק. עם זאת יש גם מקרים שבהם נוצרות מחלוקות בין המעביד לבין העובד. ברוב המקרים מדובר על נושאים כמו מיצוי זכויות, תפקידים וכספים שונים.

עורך דין עבודה

אם העובד משוחח עם ההנהלה של העסק ואינו מצליח להתקדם איתם ולקבל את הכספים שמגיעים לו על פי החוק, הוא פונה אל עורך דין עבודה כדי שיסייע לו להתמודד מול החברה ולקבל ממנה את כל הכספים שמגיעים לו. יש סוגים רבים של מקרים ולכן עורך דין עבודה שמתמקצע בתחום זה מכיר את הנושא על בוריו, הוא טיפל בתיקים משפטיים רבים שהם זהים או דומים. בנוסף לכך, הוא מקבל עדכונים יומיים על כל המשפטים שמתקיימים בבתי הדין לעבודה בכל רחבי הארץ ולכן הוא מודע למהלכים השונים, לתקדימים ולפסקי הדין שמוציאים השופטים מעת לעת.

עורך דין לעבודה

בהתאם לרקע ולידע הרב של עורך דין לעבודה הוא מסוגל במשפטים שונים, לייצג פעם את העובד שלא קיבל את מלוא זכויותיו ובמשפט אחר הוא ייצג את המעבידים אשר טוענים שעל פי המקרה הספציפי, הם אינם אמורים לשלם כספים לעובד.

כמו כן עורך דין לעבודה מייצג קבוצה של עובדים אשר לא קיבלו את מלוא שכרם ואת מלוא הזכויות המגיעות לכל אחד מהם לאור העובדה שהמעביד הוכרז כפשוט רגל. עקב כך אין לו אפשרות פיננסית לשלם להם ולכן הם הופכים לנושים של העסק שקרס. עם זאת, העובדים הם הנושים הראשונים לאור העובדה שהם לא קיבלו שכר עבור חודשי העבודה האחרונים שלהם, המעביד חייב להם כספים עבור ימי הבראה, פדיון ימי חופשה, פיצויים, תשלומים לקופות פיצויים ועוד.

עורך דין לעבודה מעביר למוסד לביטוח לאומי את המסמכים הרלוונטיים של כל אחד מהעובדים ולאחר בדיקה מעמיקה מוסד זה מעביר לכל אחד מהעובדים את מלוא הכספים המגיעים לו. ניהול תהליך מסוג זה של עו"ד עבודה, אינו תהליך פשוט וקל והוא אורך פרק זמן ארוך. עם זאת ברוב המקרים המדינה מעניקה לעובדים הללו את מלוא המעטפת ולכן הם מקבלים בסופו של דבר את הכספים שמגיעים להם.

ליווי משפטי עבור מעסיקים

מעסיקים אשר מנהלים כמות גדולה של עובדים נתקלים לעיתים תכופות בבעיות שונות מול העובדים והם מעוניינים לקבל על כך חוות דעת משפטית, כדי לדעת כיצד לנהוג בכל אחד מהמקרים הללו. לכן הם נעזרים באופציה של עורך דין עבודה אשר בוחן כל מקרה לגופו מכל היבטיו ועל כל השלכותיו. בהתאם לסעיפי החוק הרלוונטי, עורכי דין עבודה מעבירים למעסיק את הצעתם המקצועית לאופן הנכון של ההתנהלות מול עובד זה בכל מה שקשור לתנאי ההעסקה, תשלומים שונים כמו פיצויים וכספים עבור קופות הפיצויים וכל נושא נוסף שקשור אליהם.

תשלומים לפרילנסים

על פי פרמטרים מסוימים, יש פרילנסרים שמסיימים את עבודתם כעצמאים מול לקוח מסוים אשר אמורים לקבל פיצויים וזכויות נוספות. פרילנסים רבים פונים למשרדם של עורכי דין עבודה כדי לבדוק אם במקרים ספציפיים הם עומדים בקריטריונים הללו או לא. אם התשובה היא חיובית, עו"ד עבודה יפנה ללקוח תוך הצגת מלוא סעיפי החוק וידרוש ממנו שישלם לפרילנסר את הכספים המגיעים לו בהתאם לתקופה שבה עבד עבורו ועל פי גובה התשלום החודשי שקיבל.

 

דיני נשים בישראל

חלק נכבד מתוך התיקים המשפטיים שמנהל עורך דין עבודה נוגעים לנושא העסקת נשים, זאת כיוון שבשנים האחרונות מעסיקים רבים פועלים שלא על פי החוק ומפטרים נשים שנמצאות בשלבים שונים של ההיריון שלהן, או במהלך טיפולי פוריות. פעולה זו גוררת מצב שבו הן אינן יכולות למצוא עבודה אחרת לכמה החודשים הללו עד הלידה ולכן הן נותרות ללא הכנסה עד קבלת דמי לידה לאחר הלידה.

האפשרות היחדה של מעסיקים לקבל אישור לפיטורין בתקופות הללו, היא באמצעות הוועדה של משרד התמ"ת ולצורך כך הם מחויבים להציג הוכחות לכך שהפיטורין נובעים מענייני עבודה בלבד ואין לכך כל קשר למהלך ההיריון או לטיפולי הפוריות.

תחומי הטיפול של עורך דין עבודה

בין הנושאים הרבים שבהם מטפל עורך דין לעבודה של טופ עורכי דין אפשר למצוא תחומים כמו שוויון הזדמנויות בעבודה, תאונות עבודה, אי תשלום עבור שעות נוספות ועבור סעיפים נוספים כחוק, אי תשלום עבור הודעה מוקדמת, אי ביצוע פיטורים כחוק כולל חובת שימוע, אכיפה של החוקים אשר דנים בהעסקת נשים, התעמרות של המעסיק, תשלום פיצויים לפרילנסים בתנאים מסוימים, זכויות עובדים בעת פשיטת רגל של מעסיקים, סיוע למעבידים בהתנהלות משפטית מול עובדים, סיוע לעובדים בכירים בנושא הסכם ההעסקה וליווי שוטף של עסקים בנושא העסקת עובדים.

אנחנו ב – top lawyers  לשירותכם בכל נושא אשר קשור לדיני עבודה. השאירו כאן את פרטי הטלפון שלכם וניצור אתכם קשר בהקדם.