עורך דין מומחה לצוואות

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עו"ד הכנת צוואה

אחד המסמכים החשובים והרגישים ביותר לבני האדם, הוא הצוואה. זהו מסמך אותו קובע אדם, המפרט את רצונותיו לאחר מותו; מי ירש את נכסיו, כיצד תתחלק הירושה ועוד. זוהי זכותו של כל אדם לכתוב צוואה בהתאם לרצונותיו. על מנת לעשות זאת בדרך שבה המסמך יהיה מוגן ומפורט באופן ברור יותר, כדאי לחפש עורך דין מומחה לצוואות שיסיע בעריכת הצוואה, וכך לודא שהמסרים עוברים הלאה כמו שצריך לכל מי שצריך לקבל אותם. חשוב לצין שכל עוד האדם שערך את הצוואה בחיים, יוכל לערוך ולשנות את תוכן הצוואה כראות עיניו.

4 הדרכים העיקריות בהן ניתן לערוך צוואה שכל עורך דין מומחה לצוואות חייב להכיר

על פי חוק הירושה, ישנן ארבע דרכים בהן ניתן לערוך צוואה אשר לה תוקף משפטי מחייב. על עורך דין מומחה לצוואות להכיר את כל ארבעת הסוגים ויחד עם האדם אותו הוא מלווה, לערוך צוואה בהתאם;

  • צוואה שבכתב יד – סעיף 19 לחוק הירושה קובע שצוואה בכתב יד מחייבת חתימה ותאריך בכתב ידו של עורך הצוואה, כלומר המצווה. זהו כנראה הסוג הנפוץ ביותר של צוואה, כשלעתים הוא גם מהווה מקור למחלוקות בין היורשים. הסיבה לכך היא שצוואה זו בדרך כלל נכתבת ללא טקס או מעמד מסוים, כך שקל יותר לערער על האמינות שלה ו\או על העובדה שנכתבה מרצונו החופשי של המצווה.
  • צווה בפני עדים – סעיף 20 לחוק הירושה קובע שצוואה זו תוכל להיערך בפני שני אנשים, שעורך הצוואה קבע שהם העדים הרשמיים שלו. נוכחות העדים תהיה משמעותית שכן היא מעגנת את אמינות הצוואה ומוכיחה שזו נוצרה מרצונו החופשי של המצווה. לעדים אין כל תפקיד מלבד להיות עדים לעריכת הצוואה, כשאין חובה לנוכחותו של עורך דין. עם זאת, ההמלצה תמיד תהיה להיעזר בעורך דין מומחה על מנת להימנע מטעויות ואי נעימויות.עורך דין עזרה בלהכין צוואה
  • צוואה שבעל פה – סעיף 23 לחוק הירושה קובע שצוואה מסוג זה מתקיימת כשאדם רואה עצמו עומד בפני המוות, מוסר דברים בעל פה בפני שני עדים שדוברים את השפה שלו ברמת שפת אם. על העדים שמאזינים לדבריו של המצווה, לכתוב זיכרון דברים ולתעד את תוכן הצוואה, וכן את הנסיבות בהן היא ניתנה. עליהם לפנות בהקדם לרשם הירושה ולהפקיד את המסמך שכתבו בידיו. יש לציין שמדובר בצוואה חריגה המתקיימת אך ורק בנסיבות בהן אין ברירה אחרת, ושבהיעדר סיבות מתאימות לצוואה מסוג זה לא יהיה תוקף משפטי. אם עבר מספיק זמן והמצווה עודו בחיים, הצוואה תיחשב למבוטלת.
  • צוואה בפני רשות – סעיף 22 לחוק הירושה קובע כי ישנה אפשרות לערוך צוואה מול רשות החוק; בית המשפט לענייני משפחה, בית דין דתי, נוטריון, רשם הירושה. המצווה יוכל לבחור האם להגיש בכתב את הצוואה לנציג הרשות או לאמר אותה בעל פה, כשבסופו של דבר הנציג יאשר את עריכת הצוואה כדין וימסור אותה הלאה.

לא משנה במה תבחרו – אתם חייבים ליווי מקצועי

כשעוסקים בסוגיות משפטיות, וגם אם יש אפשרות לעשות זאת באופן עצמאי, מומלץ מאוד שלא לוותר על סיוע של עורכי דין מומלצים ולא משנה באיזה תחום מדובר. על אחת כמה וכמה, נושא רגיש כמו צוואות מחייב מציאת עורך דין מומחה לצוואות בכדי לוודא שהמסמך החשוב נכתב באופן מובן וברור לכל הדיעות, שהמסר מועבר כמו שצריך ושאין אי הבנות. כדי למצוא את עורך הדין הטוב ביותר, גם לא צריך לשבור את הראש. בטופ עורכי דין תמצאו את כל אנשי המקצוע הטובים ביותר בכל תחומי המשפט השונים, כשכל מה שתצטרכו זה רק להזין כמה פרטים ותוך מספר שניות, לקבל רשימה מפורטת של אנשי מקצוע בתחום בו אתם זקוקים לסיוע, ואפילו באיזור המגורים שלכם!

Rate this post