עורך דין מומחה לענייני ירושה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עורך דין מומחה לענייני ירושהכאשר אדם הולך לעולמו אך לא משאיר אחריו צוואה, בני משפחתו פונים לעו"ד לענייני משפחה אשר מתמקצע בנושא ירושה כדי שיסייע להם.

עורך דין מומחה לענייני ירושה

אזרחים רבים צוברים במהלך חייהם רכוש וממון ולכן הם מכינים בשלב מסוים של חייהם צוואה. במסמך זה הם מפרטים את אופן חלוקת הרכוש והממון בין היקרים שלהם, בת הזוג, ילדים, נכדים וכל גורם אחר, על פי רצונם והחלטתם. 

יש אזרחים שלא הכינו צוואה ולכן אם הם הולכים לעולמם, נדרש להוציא מבית המשפט צו קיום ירושה שיאפשר לחלק את הממון ואת הנכסים בין היורשים החוקיים. כדי לבצע מהלך זה נעזרים בסיוע של עורך דין מומחה לענייני ירושה.

פניה לבית המשפט לענייני משפחה 

כדי לקדם את מהלך חלוקת הירושה לזכאים לכך, עורך הדין מגיש את המסמכים הרלוונטיים לבית המשפט לענייני משפחה באופן ישיר או מקוון כדי שבית המשפט יבדוק את הנתונים. מעבר לתעודת הפטירה של בן המשפחה שהלך לעולמו, מועברת רשימה של בני המשפחה שנתנו את הסכמתם לביצוע מהלך זה שהם היורשים הזכאים והבקשה מוגשת בשמו של אחד מהם. בנוסף לכך, אם יש קרובי משפחה שמחליטים להסתלק מזכאותם לירושה, הם מודיעים זאת בכתב כך ששמם ירד מתוך רשימת היורשים הזכאים.

בית המשפט מפרסם בעיתונות היומית את העובדה שהוגשה בקשה לביצוע צו קיום ירושה של הנפטר הספציפי כדי שאם למישהו יש התנגדות לכך, עליו להודיע על כך תוך פירוט הנסיבות וזאת תוך שבועיים. 

צו קיום ירושה צו קיום ירושה 

תהליך קבלת צו קיום ירושה אורך בין חודש לשלושה חודשים. בתום תקופה זו מקבל עורך דין מומחה לענייני ירושה את האישור המקוון שאפשר לבצע מהלך זה. עו"ד זה מכנס את בני המשפחה הזכאים כדי לסייע להם לבצע חלוקה הוגנת של הירושה בהתאם לחוק ולעיקרון ולקרבתו של היורש למנוח: 

  • עבור בן הזוג או בת הזוג של הנפטר.
  • או אם לא נותר בן זוג או בת זוג, חלוקה על פי מעגלי קרבה.

בשלב ראשון בודקים אם קיים מעגל קרבה ראשון שהוא הילדים, אם הוא קיים לא ממשיכים בבדיקה של מעגלי הקרבה האחרים. 

מעגל הקרבה הראשון כולל את ילדיו של הנפטר ואת דור ההמשך שלהם. הילדים מקבלים חלקים שווים והנכדים % 25. אם לנפטר לא נותרו ילדים, לא נותרו נכדים אלא רק המעגל קרבה השני – הדור השלישי שהוא הנין הוא זה שזכאי לכל הירושה.

אם לנפטר נותרו הורים ואין לו ילדים, הם זכאים לקבל נתחים שווים של הירושה.

אם מדובר באדם ערירי ללא קרובי משפחה בשלושת המעגלים קובע עורך דין מומחה לענייני ירושה כי כל הרכוש שלו עובר לרשותה של המדינה.

עורכי הדין של טופ עורכי דין ישמחו לסייע לכם בענייני צו קיום ירושה.
השאירו כאן את מספר הטלפון שלכם ונחזור אליכם בהקדם.