עורך דין דיני עבודה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עורך דין דיני עבודה מטפל במחלוקות שנוצרות בין העובד לבין המעביד במקום העבודה שלו. יש תיקים שבהם עורך דין זה ייצג את העובד מנקודת הראות שלו ויש תיקים שבהם עורך הדין מייצג את המעביד אשר מתמודד מול העובד, עם הגרסה שלו על השתלשלות העניינים.

בשני המקרים מדובר בסיטואציות שאינן נעימות לשני הצדדים, כיוון שזה קורה בדרך כלל לאחר תקופת עבודה ארוכה ואף אחד מהצדדים לא רצה לסיים בדרך זו את העבודה המשותפת.

עורך דין  דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה הוא אדם שלמד משפטים והחליט להתמקצע בנישה מרתקת זו. לאור זאת הוא למד את כל דיני העבודה באופן רוחבי ומעמיק, כדי שיוכל לתת מענה ללקוחות שפונים אליו, הן אם מדובר בעובדים שאינם מרוצים מהתנהלות הקשורה ליישום של הסכמי העבודה ולקבלת כספים והן אם מדובר במעסיקים מתוסכלים.

מפגש ראשון עם עורך דין לדיני עבודה

עובד אשר חושב שנעשה לו עוול, פונה אל משרד עורכי דין לדיני עבודה ובפגישה הוא מסביר באופן מפורט את פרטי המקרה, קיימת חשיבות רבה לספר הכול על פי סדר כרונולוגי ולא להשמיט כל פרט גם כשהוא נראה שולי. עורך הדין המקצועי הוא זה שיחליט מה חשוב יותר ומה חשוב פחות, באילו חומרים כדאי להשתמש ומה מתוך הדברים אינו רלוונטי. לאחר שהוא מקבל את כל המידע, הוא נותן חוות דעת משפטית אם יש case  ואם כדאי לתבוע את המעביד בהתאם לפרטי המקרה.

מכתב למעביד לפני תביעה משפטית

עורך הדין מבקש מהעובד להעביר לו מסמכים רלוונטיים כמו לדוגמה:

  • הסכם העסקה או חוזה אישי שעליו חתמו הצדדים.
  • תלושי שכר אחרונים.
  • טופסי 106 של שנים קודמות.
  • חילופי דברים בין המעסיק או עם אחד ממנהליו לעובד במיילים, בהתכתבויות בווטס אפ, הודעות קוליות או הודעות סמס.
  • צילומים, סרטונים וכל תיעוד אחר המשרת את המטרה של הוכחת הנזק.

בשלב הראשון עורך דין דיני עבודה מכין מכתב ושולח אותו במייל ובדואר רשום למעביד. במכתב זה הוא מגולל את השתלשלות העניינים ובהתאם לכך מבקש ממנו לבצע פעולה מסוימת כמו תשלום של הפרשי שכר, החזרת העובד לעבודה סדירה או כל נושא מועבר באופן מפורט כמו לדוגמה:

  1. תשלום עבור ימי חופשה שהצטברו לעובד.
  2. תשלום דמי פיצויים.
  3. תשלום בונוס כפי שקיבל העובד בכל השנים הקודמות וזאת בהתאם לבונוס המחלקתי לאור העובדה שכל שאר העובדים קיבלו הטבה זו.
  4. תשלום ההפרשות לקופת הפיצויים עבור חודשי העבודה האחרונים. אם המעביד גבה כספים אלו בתלוש השכר של העובד אך לא העביר זאת לחברת ההשקעות, מדובר בעבירה פלילית ולכן יש לכך משקל משמעותי בתביעה.

עורך דין לדיני עבודה מצרף טבלה מפורטת של הסכומים עבור כל סעיף והסכום הכללי של החוב כולל ריבית והצמדה ומאפשר למעסיק להעביר סכום כסף זה לחשבון בנק ספציפי עד תאריך שנקבע לכך. אם המעסיק מבין את הטעויות שלו ואת העובדה שדיני עבודה בישראל מגינים על העובד במקרים מסוג זה, הוא יעביר את התשלום.

אך אם הוא חושב שהוא אינו אמור לשלם זאת, הוא לא מעביר את התשלום ולכן לאור דיני עבודה עורך דין מכין תביעה משפטית מפורטת ומגיש אותה לבית המשפט.

התנהלות בבית המשפט

בתי המשפט הפועלים בתחום דיני עבודה הם עמוסים מאד ולכן בכל מה שקשור לנושא דיני עבודה עורכי דין מודעים לכך שברוב המקרים השופטים יבקשו בדיון הראשון מאחד הצדדים לשלם לצד השני סכום מסוים, כיוון שעל פי הנתונים הראשוניים קיימת סבירות שהוא הצד הנפגע. אם אין הסכמה בין הצדדים השופט מבקש מהם לפנות למגשר אשר ישמע את שני הצדדים ויגשר בין הפערים. המטרה היא להימנע מההתדיינות בבית המשפט שאורכת חודשים ואף שנים.

ברוב המקרים בסופו של התהליך, ההצעה של המגשר תהיה די דומה להצעתו של השופט ולכן כדי לחסוך את הזמן ולהפחית מהעומס העצום שקיים בבתי המשפט, זו המגמה. יש מקרים שבהם המגשר מצליח למצוא את שביל הזהב ולסגור את התיק ויש מקרים שבהם התיק חוזר לבית המשפט להתנהלות שכוללת הצגת ראיות ובסופו של דבר השופט קובע את פסק הדין לכאן או לכאן.

ההתנהלות המשפטית מזווית הראייה של העובד

עובדים שמסיימים את תקופת העבודה במקום עבודה מסוים, אמורים לקבל את מלוא הזכויות שלהם. כאשר הדברים משתבשים, הם תובעים את מה שמגיע להם על פי דיני עבודה עורכי דין שמסייעים להם. רובם היו מעדיפים לוותר על כל הסאגה הלא נעימה הזו ויש גם כאלו שמוותרים כדי לא להיקלע לסיטואציות האלו.

עורך דין לדיני עבודה אשר מייצג את העובד, מודע לרגישות הרבה ולקשיים ולכן הוא מייעץ לו בדרך מקצועית, מהי הדרך המתאימה ביותר ומוביל אותו לאורך כל הדרך עד ההצלחה וקבלת מלוא הכספים ומיצוי כל הזכויות בהתאם למקרה.

עורך דין לדיני עבודה

עורך דין לדיני עבודה המייצג מעבידים בתיקים מסוימים, מקבל בדרך כלל ממנהל הכספים, חשב השכר או מהמנכ"ל תביעה שהגיש עובד מסוים לנוכח העובדה שלטענתו מגיעים לו כספים, זכויות, אופציות או כל דבר אחר מההנהלה. עורכי דין לדיני עבודה בוחנים את המקרה על כל היבטיו ועל כל השלכותיו ובהתאם לכך מודיעים למעסיק אם הדרישה של העובד היא מוצדקת או לא.

בהתאם לקביעה של עורך דין לדיני עבודה יש מקרים שבהם הלקוח שלו מקבל את הדברים ומשלם לעובד את הכספים המגיעים לו, או מחליט להילחם בו כיוון שלטענתו הוא אינו צודק. במקרים הללו עורך הדין של המעביד מגיש תביעה אשר כוללת את כל השתלשלות העניינים מזווית הראייה של המעסיק.

בית המשפט אשר בוחן את הדברים לאחר שהשופט קרא את שתי התביעות מציע שצד אחד ישלם לצד השני סכום מסוים כיוון שנראה שהמשקל המהותי הוא לצדו ואם אין הסכמה הם פונים להליך של גישור. גם המגשר מקבל תשלום עבור שעות הגישור שבהן הוא נפגש עם שני הגורמים ועושה כל שניתן כדי להגיע להבנות ולסיים את התיק. אם הוא הצליח במשימה, הצדדים מבצעים את החלטתו ואם לא נמצא פתרון, התיק עובר לבית המשפט לדיני עבודה.

ריטיינר של עו"ד דיני עבודה

במקומות עבודה שבהם החברה מעסיקה מאות או אלפי עובדים יש עימותים פה ושם עם העובדים על נושאים שונים. לכן נוח מאד לכל מעסיק שיש לו גיבוי וליווי משפטי באופן שוטף. זו הסיבה שהחברות הגדולות מעסיקות עורכי דין לדיני עבודה באופציה של ריטיינר חודשי וכך המנהלים יכולים לפנות אליהם בכל פעם שיש התנהלות בעייתית עם עובד מסוים. עו"ד שמתמקצע בדיני עבודה שמלווה את החברה בוחן את הנושא ועל פי דיני עבודה עורכי דין של טופ עורכי דין מגישים את ההמלצה שלהם, כיצד לנהוג בכל אחד מהמקרים הללו.

חוות דעת משפטית לעובדים בכירים במקרים חריגים

לעובדים בכירים אשר עומדים להתחיל תפקיד חדש בהנהלה של חברות ותאגידים גדולים, כמו חברות היי טק מוצעים תנאים מפליגים וייחודיים. לאור חשיבותו הרבה של ההסכם האישי היוצא דופן, רבים מהם מבקשים סיוע, הכוונה ובדיקה של ההסכם על ידי עורך דין לדיני עבודה שמעיר על כך הערות מקצועיות לגבי סעיפים שכדאי לשנות לאור המשמעות שלהם. בהתאם לכך אדם זה פועל מול הגורמים הרלוונטיים אצל המעסיק החדש, כדי שיבצעו את השינויים הנדרשים.

הדבר קורה גם בהסכמים אישיים אשר נוגעים לתקופת רילוקיישן מעבר לים. גם כאן יש תנאים מיוחדים הקשורים לשכר, לתשלומי החברה עבור הוצאות בחו"ל כמו השילוח הימי של תכולת הבית, טיסות לכל בני המשפחה, עלות השכרת דירה, הוצאות מיוחדות כמו חופשת מולדת אחת לתקופה ועוד. לכן העובד פונה אל עורכי דין דיני עבודה שם מומחים בנושא זה וגם במקרה זה הם מייעצים לו אילו שינויים בהסכם כדאי לו לבקש מהנהלת החברה.

עורכי דין לדיני עבודה

בתוך מכלול דיני עבודה קיימים דיני עבודה ייעודיים אשר מותאמים לנשים בלבד ועוסקים בתחומים כמו היריון, טיפולי פוריות, זכויות לאחר לידה ועוד.

עורכי דין לדיני עבודה מטפלים בכל יום כמעט בסוגיות שונות אשר נוגעות לדיני נשים, כיוון שיש על כך עימותים רבים עם המעסיקים. חל איסור על המעבידים לפטר אישה שנמצאת במהלך ההיריון שלה כיוון שבתקופה זו היא לא תוכל למצוא מקום עבודה אחר לאור מצבה וכך יוצר מצב שהיא לא תשתכר לאורך כמה חודשים.

במקרים חריגים שבהם המעסיקים מעוניינים לפטר את העובדת למרות ההיריון שלה, עליהם לפנות לוועדה ייעודית לכך במשרד התמ"ת ולהוכיח שהרצון לפיטורי העובדת אינו נובע מההיריון אלא מדרך ההתנהלות שלה. כמו לדוגמה העובדה שהיא אינה מגיעה באופן סדיר לעבודה, אינה מבצעת את כל מכלול תפקידיה, או כל פעולה אחר שפוגעת בהתנהלות של החברה.

יש מקרים שבהם בית המשפט ייעתר לבקשתו של המעסיק ויאשר את פיטוריה ויש מקרים שבהם הוא לא יקבל זאת לאור מידע שהוא קיבל מאת עורכי דין לדיני עבודה ולכן הוא מחייב את המעסיק להמשיך ולהעסיק אותה עד הלידה. בנוסף לכך על פי חוקי העסקת נשים, בתום חופשת הלידה על המעסיק לקבל אותה בחזרה למקום העבודה ולתפקיד זהה, אלא אם העובדת החליטה בתום חופשת הלידה לא לחזור למקום העבודה. במקרה כזה יבוצע גמר חשבון והיא תקבל כספים וזכויות אם מגיעים לה.

ההשלכות של קשיים כלכליים של מעבידים

עקב סיבות שונות מעבידים נקלעים לבעיות כלכליות מהותיות ומקצתם מגיעים אף לפשיטת רגל. עקב כך נוצר מצב שבו לעובדים מגיעים כספים עבור משכורות שלא שולמו, תשלום עבור דמי פיצויים, ימי חופשה, ימי הבראה ועוד. במקרים הללו העובדים עומדים מול שוקת שבורה, כיוון שהמעסיק אינו מסוגל לשלם את הכספים המגיעים להם.

במקרים מסוג זה העובדים שוכרים יחד עורך דין דיני עבודה שיסייע להם בקבלת מלוא הכספים המגיעים להם. מדובר בהליך מורכב וארוך, העובדים הופכים להיות חלק מהנושים של המעביד ולאחר בדיקת מלוא הזכויות של כל אחד מהם, המוסד לביטוח לאומי משלם לכל אחד מהם את מלוא הכספים המגיעים להם כולל ריביות והצמדות. זאת לאור העובדה שלאורך כל השנים המעסיק שילם עבור דמי ביטוח לאומי ולכן כעת במצב המצוקה, הם מקבלים על פי דיני עבודה את כל הכספים שלהם.

עורכי הדין של top lawyers ישמחו לסייע לכם בכל נושא אשר קשור לדיני עבודה. השאירו כאן את פרטיכם ונשוחח אתכם בהקדם.