משרד עורכי דין דיני עבודה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

משרד עורכי דין דיני עבודה מעניק ללקוחותיו את מלוא המעטפת הנדרשת להם בנושא דיני העבודה בישראל.

משרד עורכי דין דיני עבודה

דיני העבודה הם נושא מורכב שכולל הרבה מאד רבדים. עורכי דין מומחים בתחום דיני עבודה מודעים לדקויות המהותיות בין החוקים השונים ובהתאם לכך הם מנווטים את הייעוץ שלהם לכל לקוח בנושא של מחלוקות בין עובדים למעבידים.

עורכי הדין המקצועיים של משרד עורכי דין דיני עבודה מודעים לקשיים הרבים של העובדים לתבוע את המעביד שהעניק להם פרנסה לאורך שנים רבות וגם את הקשיים של המעבידים כאשר הם נקלעים לסיטואציה שבה אין להם ברירה אלא לתבוע את העובד.

מחלוקות בין עובדים למעבידים

העימותים בין העובדים למעבידים מתרחשים בדרך כלל לאחר שהעובד פוטר או התפטר ולכן הוא דורש את מיצוי זכויותיו בנושאים הבאים:

  • דמי פיצויים מלאים.
  • תשלום עבור ימי ההודעה המוקדמת.
  • פדיון ימי חופשה.
  • תשלום שעות נוספות.
  • תשלום עבור ימי הבראה על פי שנות הוותק של העובד.
  • כספים עבור קופת הפיצויים אם המעביד לא העביר זאת אף על פי שקיזז כספים אלו מתלוש השכר של העובד. העובדה שהוא קיזז שכר ולא העביר חלק זה בתוספת בחלק הכספי שלו לחברת ההשקעות היא עבירה פלילית.
  • כל הטבה נוספת המגיעה לו כמו לשאר העובדים כמו בונוס שנתי.

תשלומים לעובד שנתפס בגניבה

אחד הנושאים המתסכלים עבור כל מעביד הוא המצב שבו הוא חושד כי אחד העובדים גונב כספים או סחורות מהעסק. בשלב ראשון על המעביד לבסס את השערותיו ולכן הוא שוכר את שירותיו של חוקר פרטי שיעקוב אחריו, יראה אילו פעולות הוא מבצע במהלך היום יום הן בעבודה והן מחוצה לה. בנוסף לכך הוא בודק את מצלמות האבטחה ומחפש סיטואציות שבהן רואים באופן ברור פעולות לא חוקיות שהעובד מבצע.

משרד עורכי דין דיני עבודה של טופ עורכי דין נותן הנחיות במקרים הללו גם לבחון את אופן ההתנהלות של העובד לאחר שעות העבודה, אם הוא רכש לאחרונה פריטים שעולים ממון רב ואינם תואמים את האפשרויות הכספיות שלו כמו דירה, מכונית או פריטים יוקרתיים אחרים. אם הוא מבלה במקומות יקרים לעיתים תכופות כמו מסעדות, סופי שבוע בבתי מלון וכו'.

כאשר יש ביסוס לכל ההשערות ובהתאם להיקפם של הגניבות, המעביד יכול להתעמת עם העובד ולדרוש שיחזיר את כל הכספים, או לחלופין להגיש תלונה במשטרה. הנושא הוא מורכב והמעביד מקבל החלטות בהתאם לפרמטרים רבים.

החשיבה הראשונה של המעביד היא לשלול מהעובד את כל זכויותיו ולא לשלם לו שכר עבור החודש האחרון ודמי הפיצויים. אך עו"ד דיני עבודה מבהיר לו כי יש מקרים רבים שההתדיינות בנושא זה מגיעה לבתי המשפט ובהתאם לנסיבות, יש שופטים שמקבלים החלטה שהעובד יקבל את הכספים המגיעים לו או את חלקם וזאת על פי כמה פרמטרים. אורך הזמן שהעובד מבצע את הגניבות, כמה פעמים זה קרה בפועל, מה הייתה רמת התפקוד והנאמנת שלו למקום העבודה עד המקרה ומהן הסיבות האישיות שהניעו אותו לפעול כך. במקרים רבים לאור החלטת השופט, המעביד יבחר להגיש תביעה אזרחית נגד העובד כדי לקבל בחזרה את הכספים שנגנבו ויוצרים בור משמעותי בעסק מעבר לעוגמת הנפש.

העסקת נשים

בתוך דיני העובדה קיימים דינים ייעודיים אשר קשורים להעסקת נשים. לאור העובדה שמדובר בחלק מהותי מתוך כלל מערך העובדים, יש להן חוקים מיוחדים הנוגעים לתקופות שהן בהיריון או מבצעות טיפולי פוריות.

רוב המעסיקים פועלים בהתאם לחוקים הללו אך גם יש חריגים שאינם פועלים בדרך זו. לאחרונה נשמעים יותר ויותר מקרים שבהם מעסיקים פיטרו עובדות במצבים הללו. הדרך היחידה עבורם לפעול כך היא רק לאחר שיקבלו אישור של הוועדה שעוסקת בכך במשרד התמ"ת. אם המעביד לא שכנע את הוועדה כי הסיבה היחידה לפיטורין היא ההתנהלות שלה במקום העבודה ואין לכך קשר להיריון, הוועדה לא תאשר מהלך זה.

לכן עורך הדין לענייני עבודה שמסייע לה ידרוש מהמעביד לבצע את הסעיפים הבאים:

  1. להחזיר אותה לעבודה לאלתר.
  2. או לחלופין לשלם לה שכר מלא כולל כל הזכויות שלה עבור כל החודשים עד הלידה שבהם היא לא עבדה.
  3. לשמור לה את מקום העבודה כך שתוכל לשוב אליו בתום חופשת הלידה.

במקרים הללו עורך דין מומחה בדיני עבודה מסייע לעובדת לאורך כל הדרך עד מיצוי מלוא הזכויות.

עורך דין לענייני עבודה

לאור המומחיות של עורכי הדין של משרד עורכי דין דיני עבודה אשר מתמקצעים בנושא דיני עבודה והתנהלות הוגנת וחוקית בין מעסיקים ועובדים, הם מסייעים מצד אחד ללקוחות שהם עובדים שלא קיבלו את מלוא הזכויות והכספים ומצד שני ללקוחות שהם מעבידים וזאת בתיקים אחרים כאשר צצות בעיות שונות מול העובדים.

עורכי הדין של top lawyers ישמחו לסייע גם לכם אם נקלעתם לבעיה מול המעביד או מול העובד. השאירו כאן את הפרטים שלכם ונשוחח אתכם בהקדם.