מפרקים את הבאסטה עם ליווי מקצועי: כמה עולה הסכם גירושים אצל עורך דין

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

עו"ד הסכם גירושים

הליך גירושין הוא אף פעם לא נעים, גם אם הוא מתנהל על מי מנוחות ובאופן רגוע משני הצדדים. אחת הדרכים להימנע ממצבים לא נעימים, היא ליצור הסכם גירושין אצל עורך דין. נשאלת השאלה כמה עולה הסכם גירושים אצל עורך דין והאם באמת יש בו צורך? מה נכון יותר מלכתחילה, האם גירושין בהסכמה או ללא הסכמה? מה נכלל בתוך הסכם הגירושין? 

כמה עולה הסכם גירושים אצל עורך דין ומהי חשיבותו

כל זוג שנכנס להליך גירושין חווה אי וודאות רבה, הן בפן הרגשי והן בפן הבירוקרטי המשפטי. כל אחד בוחר כיצד להתמודד עם המשבר, אך תמיד ההמלצה הטובה ביותר היא לבחור ביחד לערוך הסכם גירושין משותף ולצאת לפרק הבא בחייהם ללא משקעים. בעיקר אם יש ילדים בתמונה, כמה עולה הסכם גירושים אצל עורך דין זו שאלה שלא חייבת להטריד אתכם עד כדי כך, שכן בסופו של דבר המשקעים ילכו אתכם וחלילה יעיבו על מערכת היחסים ביניכם. 

  • עלות – ברגע שמחליטים להפריד כוחות, עולות סוגיות משפטיות לא פשוטות. עלויות הליך הגירושין גבוהות, ולרוב יהיו תלויות באופן שבו מתנהל התהליך. ברגע שמדובר בהליך גירושין שמתקיים לאחר ניסיון גישור וחתימה על הסכם גירושין משותף, העלות תרד. עורכי דין מובילים בדיני משפחה
  • ודאות משפטית – הסכם הגירושין מעניק לשני הצדדים ודאות משפטית, מכיוון שהם אלו שמקבלים את ולא בית המשפט עצמו. כך הם נכנסים לתהליך כשהם יודעים בדיוק מה הם עומדים לקבל. 
  • שקט נפשי – כששני בני הזוג יוצרים הסכם משותף ולשניהם ידוע וברור מה כתוב בו, המשמעות היא שקט נפשי שאי אפשר להתווכח איתו. ההסכם נכתב מתוך הסכמה על כל הסעיפים, בליווי של עורך דין שדואג לגשר ולהסביר מה הרציונל מאחורי כל סעיף ומדוע הוא נכתב כפי שהוא נכתב. 

מה כולל ההסכם בדרך כלל?

כמה עולה הסכם גירושין אצל עורך דין משתנה גם בהתאם לסעיפים שהוא כולל. בדרך כלל הוא מסדיר את מכלול הסוגיות עבור בני הזוג בעקבות תהליך הגירושין, כך שכל הסכם יהיה שונה בתכלית בהתאם לזוג, על פי נסיבות חייהם. בדרך כלל מדובר בארבע סוגיות עיקריות; חלוקת רכוש, דמי מזונות, משמורת על ילדים אם יש, וסידור הגט. באמצעות עורכי דין מובילים בדיני משפחה ינהלו משא ומתן על הנושאים השונים ויגיעו להבנה הדדית והסכמה, כאשר אלו ייכתבו ויעוגנו בהסכם. לאחר ששני בני הזוג יחתמו על ההסכם, יוגש לאחת הערכאות המשפטיות הרלוונטיות בכדי להעניק להסכם תוקף של פסק דין. 

Rate this post