חישוב משכנתא – זה לא צריך להיות עול

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

אחת השאיפות הגדולות ביותר של כמעט כל אדם בישראל, היא להגיע לנקודה שבה יש לו ברשותו נכס משלו. להיפרד לשלום מבעלי הדירות המפוקפקים, ולהתחיל לעצב את הסביבה הפרטית שלו איך שתמיד חלם. מובן שאי אפשר לעשות זאת בלי לקחת משכנתא, וכדי להצליח במשימה ולבחור במסלול הנכון, יש לבצע חישוב משכנתא בכדי בכלל להבין מהי נקודה הפתיחה הכדאית.

למה הכוונה? הרי כדי לקחת משכנתא צריך קודם כל הון פרטי מסוים. לאחר מכן, יש לזכור שמדובר בהתחייבות לשנים ארוכות שבהן המון דברים יכולים לקרות; המשפחה תתרחב, נרצה לעבור לחו"ל, נחליף עבודות כלומר – יהיו תנודות בהכנסה שלנו, וכמובן אי אפשר שלא לקחת בחשבון גם גורמים שאין לנו שליטה עליהם. השוק משתנה כל הזמן, ריביות עולות ויורדות, משברים פוקדים את העולם. כל אלו משפיעים באופן ישיר עלינו ועל היכולת הכלכלית שלנו. אפשר אולי לומר, שאחת המטרות היא לנסות לחזות את העתיד עד כמה שאפשר ולבחור במסלול שלא יכביד עלינו לא משנה מה.

חישוב משכנתא והכנה נוספת לקראת התהליך

ההמלצה היא להתחיל מנשימה עמוקה, אתם עומדים לעשות את הצעד הראשון בעסקה היקרה ביותר בחייכם וכדאי שתגיעו אליו מוכנים ככל האפשר. כדי לעזור לכם, אספנו כמה טיפים שקשורים בנושא:

  • חישוב משכנתא – האם ידעת שעומדים בפניך כלים לחישוב המשכנתא? נעים מאוד, מחשבונים חכמים לחישוב משכנתא! ניתן למצוא אותם בקלות ברחבי האינטרנט וכל מה שהם דורשים, זה להזין כמה נתונים; מחיר הנכס המבוקש, המיקום שלו, הון עצמי שברשותך ועוד קריטריונים חשובים. בלחיצת כפתור ניתן להבין פחות או יותר מהו גובה ההחזר החודשי שמתאים לך.
  • להיות מודעים – אי אפשר פשוט לרוץ לבנק ולקחת משכנתא. עליך להיות מודע ככל האפשר למצבך הכלכלי. לכן, כדאי להגיע לבנק עם כל הנתונים לגבי חסכונות וקופות שברשותך, הכנסות והוצאות, הון עצמי נוכחי, וכמה יהיה עליך לחסוך בעתיד כדי להחזיר את המשכנתא. סדר וארגון הם קריטיים ולכל הנתונים הללו יכולה להיות השפעה ישירה על השאלה האם בכלל תאושר לך המשכנתא.
  • מושגי בסיס – זה אף פעם לא רע להכיר את התחום שאליו נכנסים, זה אפילו מומלץ. עולמן של המשכנתאות מורכב מהמון הגדרות ומושגים מקצועיים שאדם מהשורה לא יכיר, ובמעמד מול הבנק הדבר עלול להישמע כמו סינית מדוברת. כדאי לחקור וללמוד קצת לפני שמגיעים לבנק, כדי להבין על מה מדובר ולהגיע אל הבנק מוכנים, בלי להיות מופתעים מההצעות השונות שהבנק יציג.
  • סקר – סיבה נוספת שבגללה לא כדאי לרוץ לבנק היא שאין לך מושג לאיזה בנק כדאי לרוץ, נכון? יש כל כך הרבה גורמים בחוץ וכל אחד מציע מסלולים שונים בתנאים שונים. בפועל, מדובר בזירת מלחמה שבה כל בנק מנסה למשוך כמה שיותר מלווים. מהסיבה הזו, גם אם ההצעה הראשונה שהגיעה לשולחנך נשמעת מפתה במיוחד, כדאי לשמור אותה ולהמשיך בחיפושים. אין לדעת לאן תתגלגלו ומפאת חוסר ההבנה בתחום, עלולה להתפספס הצעה שווה במיוחד.
  • תפנו ליועץ משכנתאות – דרך אחת לוודא ששום הצעה לא מתפספסת, היא לאסוף את כל ההצעות ולהביא אותן בפני יועץ משכנתאות. זהו אדם שלמד את עולמן של המשכנתאות, מכיר אותו על בוריו ויודע להתאים לכל אדם את המסלול הנכון לו. יחד איתו, תעברו על ההצעות השונות שהתגלגלו אליכם מהבנקים השונים, ואם אחת מהן תהיה מספיק מדויקת עבורכם, היועץ יאשר לכם להתקדם. במידה ולא, אל דאגה, ליועצי המשכנתאות יש בדרך כלל לא מעט קשרים ויכולת להשפיע על הצעות שהתקבלו. כלומר, אם הצעה אחת רק כמעט משתלמת, ייתכן שיוכל להטות את הכף לטובתכם ולהתאים אותה לצרכים שלכם.

אין ספק שכל זה נשמע כמו סיבוך רציני, בכלל כדאי לך להיכנס לזה? התשובה היא, כמובן שכן! בעזרת חישוב משכנתא ומעקב אחר שאר הטיפים שהצגנו כאן, ניתן יהיה להשיג את התנאים את האופטימליים. על אחת כמה וכמה כשהינך מלווה על ידי איש מקצוע שמגיע מתוך התחום ובעל ניסיון והיכרות עם כל המסלולים, התנאים והדברים שכדאי לדעת לפני שחותמים על החוזה.

הגשמת החלום נמצאת במרחק קצר מתמיד

לסיכומו של עניין; חישוב משכנתא הוא דרך נהדרת לפתוח איתה את התהליך, אבל הוא ממש לא מספיק. זכרו שישנם מסלולים שונים ומשונים המציעים ריביות, צמידות למדד או לא צמידות למדד, ואפילו צמידות לדולר או לאירו! איך אפשר לדעת מהו המסלול הנכון, מעבר להחזר חודשי שאפשר לעמוד בו בתקופה הקרובה?

יועץ המשכנתאות לא רק יכווין אותך למסלול המתאים לך, אלא גם ייצור תחזית שתיצור לך תמונה כללית על המצב הפיננסי האפשרי, בהשפעת תנודות ושינויים שעלולים להתרחש בשוק. ככל שהתמונה מדויקת יותר, כך אפשר לבחור במסלול הנכון יותר. אז למה להתמהמה? עבדת כה קשה במשך שנים ארוכות וחסכת כדי להגיע לרגע הזה, כעת, זה הזמן לרוץ בכל הכוח – בדרך להגשים חלום!

Rate this post