הסכם ממון – לחיים מעושרים ומאושרים, לאחר הפרידה

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים

הלקוחות מספרים

חדש באתר

כמעט כל אחד ואחת מאיתנו, עלול למצוא את עצמו ביום מן הימים מתמודד עם אתגרים במערכת היחסים, אשר ישפיעו על האופן בו הוא ממשיך לנהל את התא המשפחתי. בחלק לא מבוטל מהמקרים, החיים לא מצליחים לחזור למסלולם ואז אתם רוצים להתחיל בפרידה מסודרת מבן או בת הזוג שלכם. בדיעבד, ההחלטה לחתום על הסכם ממון היא אולי ההחלטה הכי חשובה והכי חיונית שאתם יכולים לחשוב עליה, בחודשים הראשונים לקיום מערכת היחסים שלכם. החתימה על הסכם ממון  בתחילת חיי הנישואין מאפשרת לכם לפרק את מערכת היחסים במינימום השקעה של זמן ומשאבים ומייצרת לכם תהליך ששומר על זכויות כלל בני המשפחה. כך שזו היא ההחלטה האחראית והבוגרת ביותר, עם המחשבה הראלית על האפשרות לפרידה בעתיד.

קווי הייסוד של הסכם ממון מהימן ואמין

על מנת להביא לידי ביטוי את כלל הדרישות האישיות שלכם ואת הדאגה לילדים המשותפים בעתיד לבוא, אתם רוצים להבטיח שהחתימה על הסכם ממון תכיל בתוכה אלמנים שחשובים לכולם. בין היתר, מומלץ לתת את הדעת על פרמטרים כמו:

  1. הסכמות על חלוקת רכוש – ברגע שבו אתם מאחדים את החיים שלכם ובוחרים לחיות תחת קורת גג אחת, הרכוש המשותף הוא חלק בלתי נפרד מהתמונה. בין שמדובר על הבית המשותף ובין שמדובר על נכסים פיננסים כאלו ואחרים, אתם לא יכולים לפרק את מערכת היחסים מבלי לדון על הפרטים המאתגרים ביותר בתמונה שלכם. ולכן, חיוני להשקיע את הזמן ולמצוא את הפתרונות לחלוקה הוגנת של רכוש.
  2. הגנה על רכוש אישי של בני הזוג – במקרים רבים מאוד, בני זוג מגיעים אל מעמד הנישואין כאשר יש להם ביד נכסים שווי ערך אותם הם רוצים לשמר, גם לאורך מערכת היחסים. כך, שחייבים לעגן בהסכמים גם את המצב המשפטי של נכסים או עסקים שהוקמו ונרכשו עוד לפני תקופת הנישואין והם מהווים חלק בלתי נפרד מחייו של הזוג. אחרת, החוק ידרוש מכם לבצע חלוקה שוויונית.
  3. אחריות על מצבם הכלכלי של הילדים – בכל מקרה, עורך דין הסכם ממון ייעץ לכם לעשות הכל על מנת לשמור על מצבר הכלכלי של הילדים מאוזן. ולכן ייתכן ותרצו להוסיף סעיפים שמאפשרים לכם להפריש כספים לילדים המשותפים בקלות יחסית.

ההחלטות המתאימות ביותר לכם – להווה ולעתיד

החתימה על הסכם ממון בשלבים הראשונים למערכת היחסים שלכם, היא החלטה שנובעת מתוך מקום של לקיחת אחריות והסתכלות ראלית על כלל התרחישים האפשריים. כך שזו היא הדרך הנכונה להיכנס אל מערכת היחסים ולהבטיח שאתם שומרים על הזכויות שלכם כיחידים וכזוג, גם לאור אתגרים ומשברים שעוד נכונו לכם בעתיד לבוא. ולכן, אתם רוצים לחשוב על כלל הפרטים הכי קטנים ולמצוא את העמק השווה במהירות.

Rate this post